Metropolitalny Kongres Misyjny

19 października, w sobotę, zapraszamy wszystkich zainteresowanych misjami na II Metropolitalny Kongres Misyjny, pod hasłem: Ochrzczeni i posłani!

Miejscem spotkania jest Sanktuarium Matki Bożej Pokornej Bazylika Mniejsza Diecezji Gliwickiej w Rudach (ul. Cysterska 1, 47-430 Rudy).

Program:

godz.   9:00     – przyjazd i rejestracja uczestników;

godz. 10:00     – przywitanie wszystkich uczestników w bazylice i rozpoczęcie Kongresu;
godz. 10.15     – spotkania formacyjne w grupach wiekowych:

• Dzieci:       plac przed bazyliką;
  • Młodzież:  plac przed klasztorem;
  • Dorośli:     bazylika;

godz. 11:15     – promocja inicjatywy misyjnej Adomis

godz. 11:45     – spotkanie wszystkich w bazylice – świadectwo kleryka Romualda Mozou z Togo

godz. 12:15     – uroczysta msza święta z udziałem biskupów poszczególnych diecezji. Po Eucharystii wręczenie dyplomów dla najbardziej zasłużonych osób w dzieło misyjne

godz. 14.45     – posiłek oraz koncert zespołu Belle Co z Ujazdu

godz. 15.45     – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
godz. 16.15     – rozesłanie

Do udziału serdecznie zapraszamy wszystkie koła i ogniska misyjne z terenu całej metropolii górnośląskiej. Zapraszamy także osoby indywidualne , rodziny z dziećmi oraz wszystkich zainteresowanych sprawą misji. dla podkreślenia wymiaru misyjnego prosimy, aby grupy z diecezji Katowickiej miały element stroju w kolorze żółtym.

Uprzejmie proszę o przesyłanie zgłoszeń grup (przybliżona ilość uczestników, dane kontaktowe animatora misyjnego) na potrzeby organizacji Kongresu na adres email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie do 15 października.

plakat Kongresu: plakat

Serdecznie zapraszam,